Proktologia w Rzeszowie

Proktolog Zbigniew MałekProktolog Zbigniew Małek

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz posiadam tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej. W latach 2007-2012 pracowałem w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Centrum Urazów Wielonarządowych Szpitala Wojewódzkiego im. Świętej Królowej Jadwigi w Rzeszowie a następnie podjąłem pracę w Klinice Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 1 przy ulicy Szopena w Rzeszowie (2012-2019 r.). Specjalizację z dziedziny chirurgii ogólnej uzyskałem w roku 2014. Następnie w roku 2016 rozpocząłem drugą specjalizację z zakresu chirurgii onkologicznej uzyskując tytuł specjalisty chirurgii onkologicznej w 2019 r. Uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych w 2020 roku w Łodzi w związku z wieloletnimi badaniami nad rakiem odbytnicy. Obecnie wykonuję najbardziej rozległe operacje onkologiczne, głównie w technikach małoinwazyjnych/laparoskopowych związanych z nowotworami układu pokarmowego, nadnerczy, trzustki oraz chorobami zapalnymi jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna). Wykonuję również operacje onkologiczne związane z chorobami tarczycy oraz nowotworami piersi. Obecnie powyższe operacje wykonuję w szpitalu Profamilia oraz MSWiA.

Jestem uczestnikiem badań naukowych oraz autorem i współautorem  prac naukowych w dziedzinie chirurgii ogólnej i onkologicznej. Brałem udział w wielu zagranicznych szkoleniach i stypendiach o tematyce chirurgii małoinwazyjnej  (m.in. laparoskopowej) gdzie pod okiem najlepszych specjalistów jak Prof. Rullier w Bordeaux we Francji doskonaliłem techniki operacyjne w zakresie jelita grubego. Uczestniczyłem w organizowaniu wielu kursów i konferencji naukowych oraz warsztatów laparoskopowych z udziałem zagranicznych chirurgów.

Proktologii przez lat 10 uczyłem się u mojego ojca dr n. med. Piotra Małka – jednego z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Jestem członkiem towarzystw:

– Towarzystwo Chirurgów Polskich,

– European Society of Coloproctology,

– Polski Klub Koloproktologii.

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu na MedTube, gdzie znajdziecie Państwo filmy z przeprowadzanych przeze mnie operacji: https://medtube.pl/users/zbigniew-malek

002003006sgs0051001